pompy insulinowe w leczeniu cukrzycy

Do leczenia osób z cukrzycą coraz częściej wprowadzane są nowe technologie. Należą do nich między innymi pompy insulinowe. To urządzenia do podawania insuliny, zastępują wstrzykiwacze do insuliny, czyli zastrzyki. Dzięki pompie insulinowej możliwa jest redukcja ilości zastrzyków ze 150 do 10 na miesiąc.

Leczeniu z zastosowaniem pompy insulinowej towarzyszy szereg niekwestionowanych korzyści, dotyczącą one jakości leceni i komfortu życia. Odczuwają je przede wszystkim sami pacjenci, ale też rodzice i opiekunowie. Zaawansowane i nowoczesne technologie umożliwiają bardzo precyzyjne podanie insuliny, dostosowanie dawki insuliny do zmieniających się warunków związanych z aktywnością fizyczną czy posiłkami. Dzięki pompie insulinowej udało się znacznie ograniczyć i zmarginalizować problem niedocukrzeń u osób leczonych insuliną. Dodatkowo, u osób leczonych pompami, jest mniej powikłań narządowych w przebiegu cukrzycy. Na co dzień poprawia się znacznie komfort leczenia i jakość życia. Często pompy insulinowe wybierane są przez sportowców, osoby o nieregularnym trybie życia, osoby aktywne zawodowo.

Oferujemy konsultacje specjalisty diabetologa, z wieloletnim doświadczeniem przy podłączeniu do pompy, pełny kurs edukacyjny oraz sam sprzęt - pompę insulinową. Pompa zakładana jest w poradni, bez konieczności pozostania w szpitalu. Proponujemy okres próbny z wypożyczeniem pompy insulinowej. W Instytucie Diabetologii oferujemy wszystkie, dostępne w Polsce, modele pomp insulinowych.

 

 

ypsopump

W Instytucie Diabetologii:

- mamy największe doświadczenie w leczeniu pompami insulinowymi w Polsce

- personel posiada certyfikaty -  „Trener produktowy YpsoPump”

-jest możliwość wypożyczenia pompy YpsoPump w celu indywidualnej oceny jej działania

-oferujemy profesjonalne, dostosowane do indywidualnych potrzeb,  szkolenie z zakresu: technicznej obsługi pompy YpsoPump, leczenia pompą insulinową, w tym dla osób, które po raz pierwszy decydują się na ciągły podskórny wlew insuliny (continuous subcutaneous insulin infusion – CSII).

Zapraszamy!

 

505 795 484

RACŁAWICKA 129 LOK. 2U

godziny otwarcia

poniedziałek:

wtorek:

środa

czwartek

piątek

sobota

niedziela

 

 

 08:00-18:00

 08:00-16:00

 08:00-18:00

 08:00-18:00

 08:00-16:00

 zamknięte

 zamknięte

kontakt

 

ul. Racławicka 129 lok 2U

WArszawa 02-117

e-mail:

 instytut.diabetologii@instytutdiabetologii.pl

tel./fax: 22 616 44 74

tel. +48 505 795 484