Diabetologia

Leczenie pompą insulinową i ciągłe monitorowanie glikemii

Leczenie i diagnostyka cukrzycy typu 1

 

Leczenie i dignostyka cukrzycy typu 2

 

Opieka nad pacjentem w okresie przejścia z poradni pediatrycznej do internistycznej

Leczenie i diagnostyka cukrzycy ciążowej

 

Kompleksowe leczenie neuropatii cukrzycowej, w tym wlewy dożylne z Thiogammy

 

Leczenie pompą insulinową i ciągłe monitorowanie glikemi

Osobom, które chcą rozpocząć leczenie pompą insulinową oferujemy pełen kurs edukacyjny, konsultacje specjalisty diabetologa doświadczonego w terapii pompowej i  sprzęt - pompę insulinową. Pompa zakładana jest w Instytucie. Po rozpoczęciu leczenia pompą zapewniamy stały kontakt telefoniczny i konsultacje diabetologiczne. Osoby zainteresowane rozpoczęciem leczenia pompą insulinową prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy: instytut.diabetologii@instytutdiabetologii.pl Osobom już korzystającym z pompy insulinowej oferujemy specjalistyczne konsultacje, szkolenia indywidualne i grupowe. Ciągłe monitorowanie glikemii: wypożyczamy sprzęt do ciągłego monitorowania glikemii. Elektroda zakładana jest przez pielęgniarkę diabetologiczną. Zapewniamy szkolenie w zakresie obsługi systemu oraz konsultacje specjalisty diabetologa w celu omówienia dalszej metody leczenia, zmiany leków, zmiany w dawkowaniu insuliny. Oferujemy najwyższej jakość sprzęt medyczny.

Wróć do Góry

Leczenie i diagnostyka cukrzycy typu 1

Prowadzenie dziecka z cukrzycą od pierwszych dni rozpoznania choroby po pełną dorosłość  to dbałość o bezpieczne podawanie insuliny, zachowanie odpowiednich dla zdrowia wartości stężenia cukru we krwi, a przede wszystkim dbałość o dobrą jakość życia dziecka i jego rodziców. Dlatego też oferujemy: trening od samodzielności dla dzieci w okresie nastoletnim wraz z kompleksową opieką diabetologa i psychologa, konsultacje i stałą opiekę nad młodzieżą z trudnościami adaptacyjnymi do życia w chorobie (dla osób z trudnościami w kontrolowaniu choroby, nie akceptującej siebie w chorobie) indywidualizację leczenia u niemowląt i dzieci w wieku przedszkolnym wraz z kompleksową opieką żywieniową zawierającą poradę co do optymalnej diety dla dziecka, trening w wypracowaniu nawyków prozdrowotnych.

Wróć do Góry

leczenie i diagnostyka cukrzycy typu 2

Najczęściej cukrzyca typu 2 ma stabilny przebieg a leczenie lekami doustnymi przynosi oczekiwane rezultaty. Jednak bywają sytuacje, kiedy to należy dokonać zmian w dotychczasowym leczeniu wraz z oceną jego efektów. Niekiedy wskazane jest czasowe wprowadzenie insulinoterapii. Do takich sytuacji należy miedzy innymi zabieg chirurgiczny, dodatkowa choroba infekcyjna.  Każda interwencja chirurgiczna jest stresem i stanem dekompensacji, który może przyczynić się do gwałtownego pogorszenia kontroli glikemii u osób chorujących na cukrzycę. Niestabilna kondycja, w tym najczęściej stany przecukrzenia nie sprzyjają szybkiemu gojeniu się ran ani wychodzeniu do zdrowia po operacji.

Naszym celem jest udzielenie pomocy osobom z cukrzycą typu 2 w okresie destabilizacji, pogorszenia kontroli metabolicznej, trudności w utrzymani należytej masy ciała.

Konsultacje diabetologa internisty

Leczenie pompą insulinową

Konsultacje dla osób przygotowującym się do zabiegów poprzez: dostosowanie odpowiedniej metody leczenia w okresie okołooperacyjnym i ustawieniu insulinoterapii na okres okołooperacyjny

Ciągłe monitorowanie glikemii wraz z konsultacjami specjalisty w celu indywidualizacji leczenia

Opinie o stanie zdrowia na potrzeby innych specjalistów np. chirurga, anestezjologa.

Wróć do Góry

OPIEKA NAD PACJENTEM W OKRESIE PRZEJŚCIA Z PORADNI PEDIATRYCZNEJ DO INTERNISTYCZNEJ

Przejście z opiekuńczej poradni diabetologicznej dla dzieci do poradni dla dorosłych prawie zawsze  powoduje duży stres, poczucie braku zrozumienia i trudności w przyjęciu stawianych wymagań przez lekarza internistę. Są to najczęstsze przyczyny zaniechania stałej kontroli w poradni diabetologicznej.

Naszym celem jest rozpoznanie potrzeb osoby wchodzącej w życie dorosłe z cukrzycą, tak aby wypracowała w sobie umiejętność dbania o swoje zdrowie i odpowiedzialność za siebie w chorobie, co zapewni dobrą jakość życia z chorobą i pomimo choroby.

Wróć do Góry

Leczenie i diagnoza cukrzycy Ciążowej

Dla kobiet chorujących na cukrzycę radości z planowania rodziny i ciąży towarzyszą obawy o stan zdrowia dziecka i swój w czasie ciąży. Podobnie jak kobiety z cukrzycą rozpoznaną w czasie ciąży zadają pytanie - co to oznacza dla dalszego przebiegu ciąży, jaki wpływ ma ta choroba na stan dziecka, jak mam postępować, aby cukrzyca nie zaważyła na zdrowiu dziecka?

Cukrzyca ciążowa najczęściej rozpoznawana jest w oparciu o test obciążenia glukozą wykonywany miedzy 24 a 28 tygodniem ciąży. Nagle, kobieta w pełni zdrowia  dowiaduje się, że ma rozpoznaną cukrzycę.

Dlatego też oferujemy profesjonalną opiekę  diabetologiczną dla kobiety z cukrzycą ciążową i przed-ciążową, tak aby odpowiedzieć na szereg pytań, rozwiać obawy i wątpliwości, a przede wszystkim bezpiecznie doprowadzić do porodu.

Proponujemy:

Leczenie pompą insulinową dla kobiet z cukrzycą planujących ciążę

Konsultacje diabetologiczne

Konsultacje dietetyczne z oceną indywidualnego zapotrzebowania kalorycznego i jakościowego na pożywienie

Wsparcie pielęgniarki diabetologicznej w sytuacji wprowadzenia insuliny

Ciągłe monitorowanie glikemii przy wprowadzaniu insuliny i w czasie porodu.

kompleksowe leczenie neuropatii cukrzycowej, w tym wlewy dożylne z thiogammy

Neuropatia, czyli uszkodzenie układu nerwowego jest jednym z powikłań cukrzycy.  Może  wystąpić zarówno w cukrzycy typu 1 jak i typu 2. Początek procesu to uczucie mrowienia stóp i rąk, mniejsza wrażliwości na temperaturę, lekki dotyk czy delikatne ukłucie. Następnie chory obserwuje drętwienie oraz naprzemienne odczuwanie zimna lub gorąca. Skóra piecze lub intensywnie swędzi. Chory ma wrażenie, że stąpa po ostrym podłożu. Towarzyszmy temu nadwrażliwość na każdy dotyk, nawet bardzo delikatny.

 W Instytucie Diabetologii diagnozujemy i leczymy różne rodzaje neuropatii. Stosujemy m.in. wlewy z kwasu alfa liponowego.

Wróć do Góry

505 795 484

RACŁAWICKA 129 LOK. 2U

godziny otwarcia

poniedziałek:

wtorek:

środa

czwartek

piątek

sobota

niedziela

 

 

 08:00-18:00

 08:00-16:00

 08:00-18:00

 08:00-18:00

 08:00-16:00

 zamknięte

 zamknięte

kontakt

 

ul. Racławicka 129 lok 2U

WArszawa 02-117

e-mail:

 instytut.diabetologii@instytutdiabetologii.pl

tel./fax: 22 616 44 74

tel. +48 505 795 484