Wróć do Góry

DR N MED ELŻBIETA LIPSKA / specjalistka endokrynologii i diabetologii dziecięcej, chorób dzieci i medycyny ratunkowej

Leczy dzieci z problemami wzrastania, związanymi z czynnością tarczycy, przysadki, nadnerczy, zaburzeniami odżywiania, przedwczesnym lub opóźnionym dojrzewaniem płciowym, przedwczesnym rozwojem gruczołów piersiowych, z cukrzycą, innymi chorobami endokrynologicznymi (zespół Turnera, Silvera i Russella, Pradego i Willego, i inne).

Jest lekarzem od 20 lat, stypendystką polskich i zagranicznych fundacji. Pracowała m.in. Akademii Medycznej w Warszawie. Pani Doktor pomagała też dzieciom poszkodowanym w kataklizmach światowych. Wraz z Polską Misją Medyczną, kierując szpitalem polowym, leczyła dzieci m.in. w Albanii, Kosowie, Iranie, Pakistanie, Algierii, Indonezji i wielu innych krajach. Ta działalność została uhonorowana wieloma nagrodami i doprowadziła do kolejnej specjalizacji lekarskiej – medycyny ratunkowej.

Przeczytaj również: http://endokrynologiadziecieca.pl/

 

ZAPISY ONLINE

Procedura w przygotowaniu

Wróć do Góry

DR JOANNA WARDASZKO/ SPECJALISTA CHORÓB WEWNĘTRZNYCH

Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Poradni Diabetologicznej w Szpitalu Kolejowym w Warszawie oraz w Centrum Naukowym Medycyny Kolejowej. Współtworzyła Poradnię Diabetologiczną w ZOZie Bródno-Targówek w Warszawie w celu ułatwienia opieki diabetologicznej na poziomie lekarza POZ i specjalisty.

W swojej pracy zawodowej zawsze kieruje się dobrem chorego, prowadzi pełną diagnostykę internistyczną dla chorych z cukrzycą typu 1 i typu 2., przygotowuje pacjentów do zabiegów operacyjnych, ułatwia przejście dorastającej młodzieży z Poradni Pediatrycznej do Poradni dla dorosłych, pomaga pacjentom onkologicznym w wyrównywaniu glikemii.

Prowadzi szkolenia edukacyjne dla pacjentów i ich rodzin oraz dla pracowników służby zdrowia – z zakresu diabetologii oraz promocji zdrowego stylu życia. Bierze aktywny udział w badaniach profilaktycznych w kierunku cukrzycy i innych chorób przewlekłych.

Poprzez pracę szkoleniowo-edukacyjną zwiększa świadomość pacjenta na temat choroby przewlekłej jaką jest cukrzyca i motywuje pozytywnie chorego do współodpowiedzialności za stan zdrowia.

Bierze udział w programie ambulatoryjnego wdrażania leczenia za pomocą osobistej pompy insulinowej u osób dorosłych.Specjalista chorób wewnętrznych, absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie.

 

ZAPISY ONLINE

Procedura w przygotowaniu

ZAPISY ONLINE

Procedura w przygotowaniu

Wróć do Góry

DR izabela pakulska / SPECJALISTA CHORÓB WEWNĘTRZNYCH

 

ZAPISY ONLINE

Procedura w przygotowaniu

Wróć do Góry

DR agnieszka zagóra  / psychiatra

Specjalista psychiatra, absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Związana z psychiatrią od 2003 roku. Zajmuje się leczeniem depresji, choroby afektywnej dwubiegunowej, zaburzeń lękowych, schizofrenii paranoidalnej, zaburzeń psychotycznych. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy konsultanta w Szpitalu Klinicznym im. Prof. W. Orłowskiego, przy leczeniu zaburzeń psychicznych, współistniejących z chorobami somatycznymi. Ukończyła kurs Otwartego Dialogu. Jest certyfikowanym terapeutą w psychiatrycznej opiece środowiskowej. Na co dzień pracuje w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. W pracy kieruje się indywidualnym podejściem do pacjenta. Zwraca szczególną uwagę na wielopłaszczyznową pomoc pacjentom, we wszystkich sferach związanych ze zdrowieniem.

 

ZAPISY ONLINE

Procedura w przygotowaniu

ZAPISY ONLINE

Procedura w przygotowaniu

ZAPISY ONLINE

Procedura w przygotowaniu

ZAPISY ONLINE

Procedura w przygotowaniu

Wróć do Góry

małgorzata steinborn  / psycholog kliniczny

 

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta w podejściu behawioralno-poznawczym.

Zawodowo zajmuje się głównie psychologiczną diagnozą kliniczną i terapią. Specjalizuje się w terapii osób cierpiących emocjonalnie, chorych przewlekle i psychosomatycznie. Prowadzi terapię dzieci, młodzieży i osób dorosłych w podejściu poznawczym i behawioralnym oraz  terapię rodzin w podejściu systemowym.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, jej praca podlega stałej merytorycznej i etycznej superwizji.

 

ZAPISY ONLINE

Procedura w przygotowaniu

ZAPISY ONLINE

Procedura w przygotowaniu

Wróć do Góry

ZOFIA RYBKA-KRÓL / PSYCHOLOG KLINICZNY

Psycholog kliniczny, absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Na co dzień pracuje w szpitalu pediatrycznym Akademii Medycznej w Zespole Psychologów Klinicznych Dzieci i Młodzieży gdzie zajmuje się diagnozą i terapią dzieci chorych przewlekle i psychosomatycznie oraz ich rodzinami.

Jest certyfikowanym konsultantem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w zakresie psychologii klinicznej dziecka. Bliskie jest jej postrzeganie rodziny jako systemu także podejście  psychodynamiczne, co pozwala myśleć o rozwoju młodego człowieka i wpływie dzieciństwa na jakość życia w dorosłości. W pracy klinicznej koncentruje się na pomocy diagnostyczno-terapeutycznej w trudnościach regulowania emocji, budowania więzi i relacji z innymi. Pracuje z dziećmi, dorosłymi i rodziną. Prowadzi warsztaty dla rodziców poszukujących rozwiązań w relacjach z dziećmi, nastolatkami także młodymi dorosłymi oraz innymi członkami rodziny w nurcie myślenia systemowego. Szkoli i konsultuje profesjonalistów zajmujących się zagadnieniami psychologii klinicznej dzieci chorych i  ich rodzin oraz grupy zawodowe: menedżerów, lekarzy, pielęgniarek, nauczycieli, studentów prowadząc warsztaty i zajęcia poświęcone m.in. rozwijaniu umiejętności interpersonalnych.

W swojej pracy klinicznej regularnie korzysta z superwizji.

 

ZAPISY ONLINE

Procedura w przygotowaniu

ZAPISY ONLINE

Procedura w przygotowaniu

Wróć do Góry

wioletta żuraw / PIELĘGNIARKA

Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny, Wydział Nauki o Zdrowiu oraz szkolenie

specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego. Jest też absolwentką studiów

podyplomowych w dziedzinie ”Metodologia badań klinicznych’ na Warszawskim Uniwersytecie

Medycznym,

Autorka publikacji o chorobach rzadkich. Edukator w diabetologii i trener pomp insulinowych.

Audytor wewnętrzny zintegrowanego systemu zarządzania jakością w ochronie zdrowia.

 

W Instytucie Diabetologii:

- jest członkiem zespołu specjalistów w kompleksowej opiece nad pacjentami z cukrzycą

- jest edukatorem w cukrzycy

- podłącza pacjentów do wszystkich, dostępnych w Polsce, systemów ciągłego monitorowania glikemii

- edukuje i podłącza pacjentów do wszystkich, dostępnych w Polsce, pomp insulinowych, jest

certyfikowanym trenerem pompowym (Medtronic, Roche, YpsoMed).

 

ZAPISY ONLINE

Procedura w przygotowaniu

ZAPISY ONLINE

Procedura w przygotowaniu

Wróć do Góry

DANUTA KUROWSKA / PIELĘGNIARKA

 

 

ZAPISY ONLINE

Wróć do Góry

OKTAWIA BRAUN / DIETETYK

Ukończyła Dietetykę, Wydział Nauki o Zdrowiu, na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Praktyczną wiedzę zdobyła między innymi w szpitalach takich jak Centrum Zdrowia Dziecka, Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny w Warszawie, Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus. Obecnie przygotowuje pracę magisterską na temat wpływu celiakii na jakość żywienia dzieci chorujących na cukrzycę typu 1.

W Instytucie Diabetologii pomaga dzieciom, młodzieży, młodym dorosłym oraz osobom dorosłym z cukrzycą w zrozumieniu istoty odżywiania w cukrzycy. W pracy z pacjentem kieruje się indywidualnym podejściem. Zalecenia żywieniowe, mające na celu trwałą zmianę nawyków żywieniowych, dopasowuje do aktualnego stanu zdrowia pacjenta, trybu życia, aktywnośc fizycznej. Układa smaczne, spersonalizowane jadłospisy, opierając się na produktach i potrawach lubianych pacjentów. Stara się ich przekonać, że zdrowe odżywianie nie jest nudne, a dieta redukcyjna nie prowadzi do uczucia głodu.

 

ZAPISY ONLINE

Procedura w przygotowaniu

ZAPISY ONLINE

Procedura w przygotowaniu

ZAPISY ONLINE

Procedura w przygotowaniu

Wróć do Góry

DR ANNA ZIELIŃSKA / ANTROPOLOG

 

ZAPISY ONLINE

Procedura w przygotowaniu

ZAPISY ONLINE

Procedura w przygotowaniu

ZAPISY ONLINE

Procedura w przygotowaniu

Wróć do Góry

MARTA PUCHALSKA / PROKURENT

 

Wróć do Góry

MARJANA RYBCZAK / REJESTRATORKA

 

Wróć do Góry

galeria

Wróć do Góry

prof. Ewa Pańkowska

diabetolog, pediatra

dr Joanna Wardaszko

specjalista od chorób wewnętrznych

Małgorzata Steinborn

psycholog kliniczny

dr Agnieszka Zagórska

psychiatra

Oktawia Braun

Dietetyk

Marjana Rybczak

rejestratorka

dr Izabela  Pakulska

specjalista od chorób wewnętrznych

Danuta Kurowska

pielęgniarka

Marta Puchalska

prokurent

Wioletta Żuraw

pielęgniarka

dr Anna Zielińska

Antropolog

Zofia Rybka-Król

Psycholog kliniczny

dr n med Elżbieta  Lipska

Endokrynolog

PROF. DR HAB. EWA PAŃKOWSKA / DIABETOLOG

Konsultant w diabetologii i pediatrii, wieloletni wykładowca i nauczyciel akademicki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Twórca szkoły leczenia pompą insulinową w Polsce.

Na co dzień, swojej pracy zawodowej zajmuje się dziećmi i młodzieżą z cukrzycą typu 1, kieruje się potrzebą rozpoznania indywidualnych potrzeb osoby chorej i dostosowania do niej leczenia. Od lat pracuje nad łączeniem nowych technologii z procesami terapeutycznymi z zachowaniem, mimo choroby komfortu życia. Była inicjatorem Ogólnopolskiego Programu Leczenia Pompami Dzieci w wieku przedszkolnym.

Równolegle zajmuje się badaniami naukowymi, opracowała nowe podejście do insulinoterapii znane jako Warszawska Szkoła Leczenia Pompą insulinową. Realizuje także programy zdrowia publicznego w tym międzynarodowy program SWEET - Centrum Referencji w Opiece nad Dzieckiem z Cukrzycą.

Na forum międzynarodowym aktywnie uczestniczy w badaniach klinicznych, często występuje jako ekspert  i wykładowca w dziedzinie insulinoterapii. Jest członkiem komitetu naukowego  międzynarodowej organizacji pediatrów diabetologów  ISPAD.

Autor  licznych artykułów naukowych publikowanych w recenzowanych czasopismach polskich i zagranicznych i publikacji popularyzujących wiedzę.

ZAPISY ONLINE

Procedura w przygotowaniu

505 795 484

Klauzula Informacyjna

RACŁAWICKA 129 LOK. 2U WARSZAWA

kontakt

 

ul. Racławicka 129 lok 2U

Warszawa 02-117

e-mail: instytut.diabetologii@instytutdiabetologii.pl

tel./fax: 22 616 44 74

tel. +48 505 795 484

 

godziny otwarcia

poniedziałek:

wtorek:

środa

czwartek

piątek

sobota

niedziela

 

 

 08:00-18:00

 08:00-16:00

 08:00-18:00

 08:00-18:00

 08:00-16:00

 zamknięte

 zamknięte