Leczenie pompą insulinową i ciągłe monitorowanie glikemi

Osobom, które chcą rozpocząć leczenie pompą insulinową oferujemy pełen kurs edukacyjny, konsultacje specjalisty diabetologa doświadczonego w terapii pompowej i  sprzęt - pompę insulinową. Pompa zakładana jest w Instytucie. Po rozpoczęciu leczenia pompą zapewniamy stały kontakt telefoniczny i konsultacje diabetologiczne. Osoby zainteresowane rozpoczęciem leczenia pompą insulinową prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy: instytut.diabetologii@instytutdiabetologii.pl Osobom już korzystającym z pompy insulinowej oferujemy specjalistyczne konsultacje, szkolenia indywidualne i grupowe. Ciągłe monitorowanie glikemii: wypożyczamy sprzęt do ciągłego monitorowania glikemii. Elektroda zakładana jest przez pielęgniarkę diabetologiczną. Zapewniamy szkolenie w zakresie obsługi systemu oraz konsultacje specjalisty diabetologa w celu omówienia dalszej metody leczenia, zmiany leków, zmiany w dawkowaniu insuliny. Oferujemy najwyższej jakość sprzęt medyczny.

Leczenie i diagnostyka cukrzycy typu 1

 

Prowadzenie dziecka z cukrzycą od pierwszych dni rozpoznania choroby po

pełną dorosłość to dbałość o bezpieczne podawanie insuliny, zachowanie

odpowiednich wartości stężenia cukru we krwi, ale przede wszystkim dbałość o

dobrą jakość życia dziecka i jego rodziców.

W Instytucie Diabetologii oferujemy:

- konsultacje specjalistyczne niemowląt, dzieci, młodzieży, młodych dorosłych,

dorosłych z cukrzycą typu 1

- opiekę zespołu specjalistów (diabetolog, psycholog, edukator, dietetyk)

- trening do samodzielności u dzieci w okresie nastoletnim

- konsultacje i stałą opiekę nad młodzieżą z trudnościami adaptacyjnymi do życia

w chorobie (osoby z trudnościami w kontrolowaniu cukrzycy, które nie akceptują

siebie w chorobie)

- indywidualizację leczenia u niemowląt i dzieci w wieku przedszkolnym, łącznie z

opieką żywieniową odnośnie optymalnej diety

- trening w wypracowaniu nawyków prozdrowotnych.

 

OPIEKA NAD PACJENTEM W OKRESIE PRZEJŚCIA Z PORADNI PEDIATRYCZNEJ DO INTERNISTYCZNEJ

Przejście z opiekuńczej poradni diabetologicznej dla dzieci do poradni dla dorosłych niemal zawsze powoduje duży stres, poczucie braku zrozumienia i trudności w przyjęciu stawianych, przez lekarza internistę, wymagań. Są to najczęstsze przyczyny zaniechania stałej kontroli w poradni diabetologicznej i wynikających z tego, strat zdrowotnych.

 W Instytucie Diabetologii na pierwszym miejscu stawiamy potrzeby osoby wchodzącej w życie dorosłe z cukrzycą. Oferujemy wielospecjalistyczną opiekę (diabetolog, psycholog), której celem jest wypracowanie potrzeby i umiejętności dbania o swoje zdrowie i odpowiedzialności za siebie w chorobie. Kompetencje te zapewnią młodemu człowiekowi dobrą jakość życia z chorobą i pomimo choroby.

 

leczenie i diagnostyka cukrzycy typu 2

Cukrzyca typu 2 ma najczęściej stabilny przebieg, a leki doustne przynoszą oczekiwane rezultaty. Jednak bywają sytuacje, kiedy należy dokonać trwałych lub czasowych zmian w dotychczasowym leczeniu. Niekiedy wskazane jest czasowe wprowadzenie insulinoterapii. Do takich sytuacji należy miedzy innymi zabieg chirurgiczny czy infekcja.   Każda interwencja chirurgiczna jest stresem i stanem dekompensacji, który może przyczynić się do gwałtownego pogorszenia kontroli glikemii u osób chorujących na cukrzycę. Niestabilna kondycja, najczęściej stany przecukrzenia, nie sprzyja szybkiemu gojeniu się ran i powrotowi do zdrowia po operacji. W Instytucie Diabetologii pomagamy osobom z cukrzycą typu 2 w okresie destabilizacji, pogorszenia kontroli metabolicznej czy trudności w utrzymani należytej masy ciała. Oferujemy:

- Konsultacje internisty/diabetologa

- Włączenie insulinoterapii

- Leczenie pompą insulinową

- Konsultacje dla osób przygotowujących się do zabiegów, w tym dostosowanie odpowiedniej metody leczenia (w tym insulinoterapii) w okresie okołooperacyjnym

- Włączenie ciągłego monitorowania glikemii w celu indywidualizacji leczenia

- Wydawanie opinii o stanie zdrowia na potrzeby innych specjalistów np. chirurga, anestezjologa.

Leczenie i diagnoza cukrzycy Ciążowej

Dla kobiet chorujących na cukrzycę radości z planowania rodziny i ciąży towarzyszą obawy o stan zdrowia dziecka i swój w czasie ciąży. Podobnie jak kobiety z cukrzycą rozpoznaną w czasie ciąży zadają pytanie - co to oznacza dla dalszego przebiegu ciąży, jaki wpływ ma ta choroba na stan dziecka, jak mam postępować, aby cukrzyca nie zaważyła na zdrowiu dziecka?

Cukrzyca ciążowa najczęściej rozpoznawana jest w oparciu o test obciążenia glukozą wykonywany miedzy 24 a 28 tygodniem ciąży. Nagle, kobieta w pełni zdrowia  dowiaduje się, że ma rozpoznaną cukrzycę.

Dlatego też oferujemy profesjonalną opiekę  diabetologiczną dla kobiety z cukrzycą ciążową i przed-ciążową, tak aby odpowiedzieć na szereg pytań, rozwiać obawy i wątpliwości, a przede wszystkim bezpiecznie doprowadzić do porodu.

Proponujemy:

Leczenie pompą insulinową dla kobiet z cukrzycą planujących ciążę

Konsultacje diabetologiczne

Konsultacje dietetyczne z oceną indywidualnego zapotrzebowania kalorycznego i jakościowego na pożywienie

Wsparcie pielęgniarki diabetologicznej w sytuacji wprowadzenia insuliny

Ciągłe monitorowanie glikemii przy wprowadzaniu insuliny i w czasie porodu.

kompleksowe leczenie neuropatii cukrzycowej, w tym wlewy dożylne z thiogammy

Neuropatia, czyli uszkodzenie układu nerwowego jest jednym z powikłań cukrzycy.  Może  wystąpić zarówno w cukrzycy typu 1 jak i typu 2. Początek procesu to uczucie mrowienia stóp i rąk, mniejsza wrażliwości na temperaturę, lekki dotyk czy delikatne ukłucie. Następnie chory obserwuje drętwienie oraz naprzemienne odczuwanie zimna lub gorąca. Skóra piecze lub intensywnie swędzi. Chory ma wrażenie, że stąpa po ostrym podłożu. Towarzyszmy temu nadwrażliwość na każdy dotyk, nawet bardzo delikatny.

 W Instytucie Diabetologii diagnozujemy i leczymy różne rodzaje neuropatii. Stosujemy m.in. wlewy z kwasu alfa liponowego.

Wróć do Góry

Wróć do Góry

Wróć do Góry

Wróć do Góry

Wróć do Góry

Wróć do Góry

505 795 484

Klauzula Informacyjna

RACŁAWICKA 129 LOK. 2U WARSZAWA

kontakt

 

ul. Racławicka 129 lok 2U

Warszawa 02-117

e-mail: instytut.diabetologii@instytutdiabetologii.pl

tel./fax: 22 616 44 74

tel. +48 505 795 484

 

godziny otwarcia

poniedziałek:

wtorek:

środa

czwartek

piątek

sobota

niedziela

 

 

 08:00-18:00

 08:00-16:00

 08:00-18:00

 08:00-18:00

 08:00-16:00

 zamknięte

 zamknięte